مجسمه در طراحی داخلی - مبلمان و اکسسوری گونای هوم

وبلاگ

مجسمه در طراحی داخلی

مجسمه در طراحی داخلبی معاصر - گونای هوم

در این مطلب از گونای هوم میخواهیم به روش استفاده از مجسمه در طراحی داخلی میپردازیم. در این مطلب انواع مجسمه ها را در طراحی داخلی مورد بررسی قرار میدهیم.

.دیگر روزگاری که مجسمه ها فقط در موزه ها یا خانه های .مجموعه داران هنری ثروتمند قابل تحسین بودند گذشته است. وقت آن است که فضایی برای برخی از آثار هنری زیبا در داخل خانه های خود ایجاد کنیم.

مجسمه در طراحی داخلی مواردی است که ما اغلب در مجله ها می بینیم. اما به ندرت در خانه دوستان و خانواده ما دیده می شود. چرا؟  به نظر می رسد بسیاری از مردم می ترسند که مجسمه ها را در دکوراسیون منزل خود بگنجانند. این موضوع به این دلیل است. که عموما این افراد درمورد هنر و هنرمندان مطالعه دارند و تا حدودی آنها را میشناسند.

مجسمه در طراحی داخلی – گونای هوم

در دید اول شاید اینجور به نظر بیاید. که مجسمه ها با فضای داخلی خانه یا محل کار شما نا هماهنگ اند. و به شما حس اضافه بودن القا میکنند. بیایید واقع گرا باشیم. نیازی نیست که شما یک مجسمه 4 متری را در وسط خانه خود قرار دهید. شما میتوانید با انتخاب چند مجسمه کوچک و زیبا و هماهنگ. با طراحی داخلی خانه خودتان حس خوبی به ساکنین بدهید.

ما دیگر در دوره هایی زندگی نمی کنیم. که مجسمه ها فقط در موزه ها یا شاید در خانه یک مجموعه دار هنری قابل تحسین باشند. وقت آن است که در خانه ی خود جایی برای مجسمه های هنری باز کنید.

با ما در اینستا یا واتساپ گونای هوم جهت دیدن نمونه کار ها یا مشاوره در ارتباط باشید.

مجسمه در طراحی داخلی – گونای هوم

پر زرق وبرق و معاصر

مجسمه در طراحی داخلی

افرادی که به سبک معاصر علاقه دارند قطعاً می توانند مجسمه های انتزاعی و ابعاد بزرگتر را انتخاب کنند. خطوط تمیز ، سطوح براق یا مات ، ضخیم یا نازک ، به شما بستگی دارد زیرا پیشنهادات بسیار زیادی وجود دارد.

یک مجسمه فلزی سفارشی می تواند از نظر زیبایی معجزه کند. از پاسخ دادن به سوالات در مورد معنای جسم نترسید زیرا در واقع مهم نیست. اگر شیک به نظر می رسد و با سبک داخلی شما متناسب است. به دنبال آن بروید!

تلفیق مدرنیته با کلاسیک

مجسمه

جهت مشاهده و خرید مجسمه نیم چهره اینجا کلیک کنید.

یک مجسمه مرمر با ظاهری کلاسیک می تواند چرخشی عالی برای طراحی داخلی معاصر باشد. اگر اهل فرم های انتزاعی نیستید ، فقط به دنبال یک تنه مرمری یا پرتره به سبک یونانی بروید.

لزوماً نیازی به استفاده از مواد مدرن مانند فلز یا آهن نیست. یک قطعه سنگ مرمر یا سنگ می تواند جاذبه ایجاد کند و مردم با این قطعه هنری شیفته ی سلیقه شما خواهند شد. همچنین به یک شروع کننده مکالمه عالی تبدیل خواهد شد.

مجسمه در طراحی داخلی – گونای هوم

سبکی عالی در طراحی داخلی برای انتخاب مجسمه وجود دارد به نام روکوکو (Rococo) که میتواند. شور ،اشتیاق و سرزندگی را به طراحی داخلی شما ببخشد.روکوکو در واقع به معنای لوکس بودن است. و استفاده از طرح های آنها میتوانند به سر زندگی طراحی داخلی شما کمک کنند. و به سرعت آن را دگرگون کند.

مجسمه

جهت مشاهده و خرید مجسمه فرشته اینجا کلیک کنید.

سبک سرسبز و پر جنب و جوش ، به سبک روکوکو مخفف لوکس بودن است. و تکه هایی از این دست می توانند. به سرعت خانه شما را دگرگون کنند و تجملی به آن اضافه کنند.

روکوکو ها فقط به مجسمه ها ختم نمیشوند. شما میتوانید جلوه هایی از آنها در ساختار های مجلل مبلمان که دارای طرح های ظریف هستند. یا لوستر ها و دیوارکوب ها مشاهده کنید. بنابراین شما با استفاده از این طرح میتوانید یک مجسمه و کاربردی را در طراحی داخلی خود داشته باشید. یک تیر و دو هدف.

مجسمه در طراحی داخلی – گونای هوم

مجسمه های حیوانات

مجسمه حیوانات در طراحی داخلی

جهت مشاهده و خرید مجسمه گوزن شش شاخ اینجا کلیک کنید.

در فرهنگ های مختلف اعتقاد بر این است که هر حیوان چیزی است. مثل شانس ، رفاه و پول که در حضور او به ارمغان می آید.در بسیاری از فرهنگ ها ، مجسمه های کوچک یا بزرگ از فیل ، قورباغه یا لاک پشت بسیار محبوب هستند.

اما اخیراً ، یک حیوان محبوبیت خاصی پیدا کرد ، و آن پرنده فلامینگو است. چه صورتی و چه متالیک ، فلامینگو بلند و ظریف با همه چیز مطابقت دارد و می تواند به صورت یک رنگ زیبا باشد.

مجسمه شتر

قبلا در مطلب فنگ شویی در طراحی داخلی در مورد پایه و اساس آن صحبت کرده ایم . ولی به طور خلاصه فنگ شویی اساساً هنر تنظیم و ترتیب دادن. اشیا تا زمانی که در هماهنگی کامل قرار بگیرند است.
یکی از نماد های فنگ شویی داشتن مجسمه های بودا در اطراف خانه است. و یک فلسفه کامل در اطراف آن وجود دارد. اعتقاد بر این است که این مجسمه ها آرامش را به خانه می آورند و جریان انرژی چی را افزایش می دهند.

کارشناسان اتفاق نظر دارند که باید یک مجسمه از بودا رو به روی درب ورودی قرار داده شود. تا وقتی انرژی chi وارد خانه می شود ، با هاله مثبت روحانی روبرو شود. اما بودا را می توان در یک اتاق نشیمن ، بالاتر از سطح چشم قرار داد. از قرار دادن آنها در مجاورت اتاق خواب و حمام خودداری کنید.

 

مجسمه پرنسس - گونای هوم

جهت مشاهده و خرید مجسمه پرنسس اینجا کلیک کنید.

مجسمه در طراحی داخلی – گونای هوم

نکات مهم در استفاده از مجسمه

حال که کلیتی از انواع مجسمه ها را شناختیم. باید به نکاتی در هنگام انتخاب و محل قرارگیری آن دقت کنیم.

هنگام انتخاب محل قرار دادن مجسمه ها در فضای داخلی خانه ، هوشمنده است که کمی از جای های دیگر الهام بگیرید. موزه ها و گالری های هنری نمونه های بسیار خوبی هستند. تا به شما کمک کنند چگونه از یک مجسمه در طراحی داخلی خانه خودتان استفاده کنید.

یک مجسمه ی تزئینی می تواند عمق و ابعادی را در اتاقی ایجاد کند. که طرح های دیوار به راحتی نمی توانند. از آن استفاده کند. آنها بعد سوم را اضافه می کنند که می تواند بقیه اطراف خود را به شدت تحت تأثیر قرار دهند.

با این حال ، آگاهی از نحوه استفاده بهینه از یک مجسمه می تواند برای بسیاری از صاحبان خانه ها کمک کننده باشد. موزه ها برای اطمینان از بهترین استفاده از فضا و نمایش بصری ، بهترین مکان ها و سازه های پشتیبانی را برای نمایشگاه خود دارند.

مجسمه حلزون در طراحی داخلی _گونای هوم

جهت مشاهده و خرید مجسمه صدف حلزونی اینجا کلیک کنید.

مجسمه در طراحی داخلی – گونای هوم

آنها می دانند که مجسمه های زیادی که در یک اتاق یا محوطه قرار گرفته اند. که می توانند فضا را تحت فشار قرار دهند و از  فرم بیندازند.

خوشبختانه مکان های زیادی در خانه وجود دارد که می توانید مجسمه ها را در آنجا قرار دهید.

ترفند این کار تفکر قبل از اجراست.حتما قبل از اینکه مجسمه خود را انتخاب کنید حتما به آن فکر کنید. که قرار است در کجای خانه شما بنشیند. یک مجسمه می تواند روی یک میز کوچک زیبا به نظر برسد. اما اگر میز در یک راهرو شلوغ باشد ممکن است به هارمونی راهرو آسیب بزند.

نکات زیر میتواند کمک کننده باشد تا شما انتخابی بهتر داشته باشید:

1. زمینه ساده را در نظر داشته باشید.

وقتی یک مجسمه در پس زمینه ای شلوغ قرار می گیرد. چشم انسان نمیتواند تفکیک خوبی از کلیت دکوراسیون داشته باشد. و مجسمه در پس زمینه ی شلوغش گم میشود. سعی کنید از قرار دادن مجسمه ها در کنار کاغذ دیواری هایی با طرح شلوغ یا جلوی کتابهای رنگارنگ در طبقه های کتابخانه خودداری کنید. زمینه ی مجسمه را از چند زاویه ب بسته مورد بررسی قرار دهید که به خوبی دیده شود.

گوزن کاسه به سر - گونای هوم

جهت مشاهده و خرید میوه خوری گوزن کاسه به سر بزرگ اینجا کلیک کنید.

مجسمه در طراحی داخلی – گونای هوم

2. کمیت را فدای کیفیت نکنید.

مجسمه ها با تعداد زیاد در یک مکان یا اتاق می توانند منظره و فضای داخلی را خراب کنند. میدانیم که انتخاب های بسیار زیاد و زیبایی برای یک محدوده دارید اما همه ی آنها را در یک نقطه نچپانید. سعی کنید اگر تعداد زیادی مجسمه در دسترس دارید. آنها را در سطح خانه ی خود پخش کنید. با گذاشتن چندین مجسمه در یک محل شما باعث خستگی چشم بیننده میشوید.اگر آنها را با فاصله و در محل های مختلف بچینید زیبایی آنها بیشتر به چشم می آید.

شمعدان رومیزی طرح برگ - شمع دکوری - گونای هوم - دکوراسیون - تزئینی - شمعدان

جهت مشاهده و خرید شمعدان دیواری طرح پر اینجا کلیک کنید.

مجسمه در طراحی داخلی – گونای هوم

3. به مجسمه ها فضا بدهید

مجسمه ها اغلب می توانند در یک منطقه خیلی کوچک جای شوند. وقتی فضای کافی بین قطعه و منطقه اطراف آن باقی نماند. ممکن است با طراحی داخلی ناهماهنگی ایجاد کند و حرکت زیبایی را مختل کند. آنها به فضایی برای تنفس نیاز دارند. که بتوانند در آن به درستی مشاهده و تحسین شوند.

مهرهای شطرنج - مجسمه در طراحی داخلی

جهت مشاهده و خرید مجسمه مهره های شطرنج اینجا کلیک کنید.

4. به نور رسانی دقت کنید

مجسمه ای که در یک اتاق تاریک یا طاقچه قرار داده شود به خوبی مشاهده نخواهد شد. یک مجسمه از هر نوع ، اندازه یا رنگی به نور زیادی احتیاج دارد . چه نور روز در طول روز و چه نوری هنری مناسب برای شبها و ماه های زمستان. مطمئن شوید که نور اطراف به خوبی زیبایی آن را به نمایش میگذارد.

گوزن ایستاده کاسه به سر مجسمه در طراحی داخلی گونای هوم

جهت مشاهده و خرید گوزن کاسه به سر ایستاده اینجا کلیک کنید.

مجسمه در طراحی داخلی – گونای هوم

5- به نسبت ها توجه کنید

به ابعاد توجه کنید که مجسمه ای که میخواهید انتخاب کنید. برای یک محیط بسیار بزرگ است یا خیلی کوچک . یک مجسمه ی کوچک روی یک میز عریض می تواند کمی عجیب به نظر برسد. یک مجسمه بزرگ بر روی یک میز کوچک می تواند بیش از حد غیر معمول به نظر برسد. به غریزه خود اعتماد کنید و بهترین انتخاب را داشته باشید. اگر انتخاب سخت است حتما از دوستان خود مشورت بگیرید تا به یک طرح درس برسید.

نکته مهم درمورد یک مجسمه در خانه ی شما این است که اگر در جایی نامناسب باشد همیشه می توانید آن را جابه جا کنید. این به شما آزادی زیادی می دهد تا طرح های مختلف خود را آزمایش ، تطبیق داده و بررسی کنید.

استند شیرینی خوری سه اسب نشسته مجسمه در طراحی داخلی گونای هوم

جهت مشاهده و خرید استند شیرینی خوری سه اسب نشسته اینجا کلیک کنید.

مجسمه در طراحی داخلی – گونای هوم

جرات ایجاد یک تغییر

اگر در مورد مجسمه های بزرگ مردد هستید ، اما هنوز هم عاشق این احساس هنری هستید. که آنها در هر فضایی به ارمغان می آورند . پس با مجسمه های کوچکتر شروع کنید. لازم نیست مجسمه ای که انتخاب میکنید بلند و عریض باشد تا به چشم بیاید. بعضی اوقات مجسمه های کوچکتر می توانند جذاب تر و چشم نوازتر باشند.

وقتی مجسمه ای را به خانه می آورید این نکته را در ذهن داشته باشید. که مجسمه به کجا می رسد. و کجا قرار میگیرد. سعی کنید جرات ایجاد یک تغییر در طراحی داخلی خودتان را داشته باشید.

مجسمه در طراحی داخلی – گونای هوم

در ادامه مطالبی که شاید برای شما مناسب باشد را آورده ایم :

میز ناهار خوری و انواع آن در طراحی داخلی

فنگ شویی در طراحی داخلی

روانشناسی رنگ در طراحی داخلی

پاف را برای تزئین خانه خود امتحان کنید.

با ما در اینستا یا واتساپ گونای هوم جهت دیدن نمونه کار ها یا مشاوره در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 20 =

Avatar Mobile
منوی اصلی x