فنگ شویی در طراحی داخلی - مبلمان و اکسسوری گونای هوم

وبلاگ

فنگ شویی در طراحی داخلی

فنگ شویی در طراحی داخلی - گونای هوم

در این مطلب از گونای هوم میخواهیم به اهمیت فنگ شویی در طراحی داخلی میپردازیم. حضور انرژی در خانه همیشه ضروره بوده و هست. در این مطلب میخواهیم این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم تا شما بتوانید. خانه یا محل کار خود را به سادگی با این انرژی ها به اصطلاح شارژ کنید.

با ما در اینستا یا واتساپ گونای هوم جهت دیدن نمونه کار ها یا مشاوره در ارتباط باشید.

فنگ شویی در طراحی داخلی – گونای هوم

فنگ شویی چیست؟

قبل از اینکه در مورد عناصر فنگ شویی صحبت کنیم و اینکه چگونه می توانید آن را دستکاری کنید ، ابتدا به ما بفهمانید که واقعاً چیست. فنگ شویی به معنای واقعی کلمه به معنی “باد و آب” است. فنگ شویی که اغلب به عنوان هنر جایگذاری شناخته می شود. در مورد موقعیت یابی عناصر مختلف برای بهینه سازی “Chi” یا انرژی استفنگ شویی بر روی دو نیروی اولیه انرژی باد و آب تمرکز می کند. تا زمینه های زندگی شما را تحت تأثیر قرار دهد.

به زبان ساده ، باد و آب توانایی جریان یافتن به صورت آزاد را دارند. عناصر فنگ شویی به گونه ای چیده شده اند که این عناصر طبیعی از فضای زندگی خانواده عبور می کنند. انرژی خوبی که به دلیل استفاده از فنگ شویی پخش می شود. بر خلق و خو ، شادابی و به طور کلی رفاه ساکنان تأثیر می گذارد.

فنگشویی چیست؟ -فنگ شویی در طراحی داخلی - گونای هوم

فنگ شویی در طراحی داخلی – گونای هوم

در واقع به نوعی ، فنگ شویی  اجزای یین و یانگ را تقلید می کند.و به تعادل جریان انرژی های خوب و بد در خانه یا محل کار کمک می کند. فنگ شویی یک فلسفه باستانی چینی است. که به دنبال یافتن تعادل و هماهنگی بین عناصر است. فنگ شویی فراتر از اصول طراحی غربی از نظر راحتی یا زیبایی است. در فنگ شویی تأکید بر سلامت جسمی و روانی ، موفقیت و روابط سالم است. که از طریق جریان مثبت انرژی ایجاد می شود.

هسته اصلی این اجزای پرورشی chi یا محدودیت زندگی است. باد و آب ناقل فوري Chi هستند.زيرا کيفيت جريان آنها ماهيت اساسي آنها را نشان مي دهد. فنگ شویی که اغلب به عنوان هنر جایگذاری شناخته می شود. در مورد موقعیت یابی عناصر مختلف برای بهینه سازی “Chi” یا انرژی است.

در حالی که اصول فنگ شویی در بسیاری از عناصر زندگی کاربرد دارد. اما معمولاً در طراحی داخلی به آن توجه می شود. زیرا ابزارهای مورد استفاده در تجزیه و تحلیل فنگ شویی به راحتی می توانند در بافت خانه به کار روند.

فنگ شویی در طراحی داخلی – گونای هوم

عناصر فنگ شویی چیست؟

پنج عنصر فنگ شویی به عنوان یک گروه موسیقی بهتر از یک اجرای انفرادی کار می کند. یعنی شما واقعاً به همه آنها احتیاج دارید. اغلب اوقات ، وقتی در خانه خود احساس تعادل نمی کنید ، به این دلیل است که یک یا چند عنصر از بین رفته است .شما در محیطی با هر پنج عنصر احساس آرامش می کنید و پنج عنصر برای تعادل بدن و محیط شما ضروری است.

برای ایجاد این تعادل ، قبل از شروع هر پروژه طراحی ، بررسی کنید که کدام عنصر در محیط زندگی شما کم است. احساس خلاقیت ندارید؟ آیا اعصاب شما همیشه دچار استرس شده است؟ بدون شک یک عنصر فنگ شویی وجود دارد. که می تواند انرژی مورد نیاز را تا حدودی تنظیم کنید.

بنابراین اگر شما در فضای  داخلی خانه یا محل کارتان احساس عدم هماهنگی دارید. حضور پنج عنصر فنگ شویی را در خانه خود بررسی کنید. سپس در ادامه به شما می آموزیم که چگونه هرکدام را در خانه خود بگنجانید.

فنگ شویی در طراحی داخلی – گونای هوم

1-آب

عنصر آب

آب سمبل خرد ، آرامش ، فراوانی ، شکوفایی ، حرکت ، پاکسازی ، تصفیه و جریان احساسات است. وقتی نوبت به حضور از آب در فضای داخلی شما می رسد. به هیچ عنوان از آن غافل نشوید و حتما از آن استفاده کنید.

در خانه های قدیمی همیشه در فضای داخلی حیات یک حوضچه آب کوچک بوده که منهای کاربرد آن انرژی خوبی نیز به همراه داشته است. در فضای آپارتمانی امروز متاسفانه استفاده از حوضچه کار غیر منظقی و هزینه بر است. اما شما با یک هزینه اندک میتوانید آب نمایی کوچ را در خانه خود جای دهید و این عنصر اساسی را در خانه خود داشته باشید. برای آوردن این عنصر به فضای داخلی آکواریوم نیز انتخاب خوبی است.

اما لزوم نیاز نیست که آبنما یا حوز را به خانه خود بیاورید این مورد شامل استفاده از رنگ آبی ، وجود اشیا و نمادهای باز تابنده نور مثل آینه و تصاویر آب نیز میشود. که به صورت کلی به شما کمک میکند که وجود این عنصر را در خانه ی خود حس کنید.

فنگ شویی در طراحی داخلی – گونای هوم

2-آتش

عنصر آّتش - فنگ شویی در طراحی داخلی - گونای هوم

آتش عنصر قدرت است. که به عمل ، اشتیاق و شهرت گره خورده است. این عنصر برای جذب مشتری در محل کار ، بهبود زندگی اجتماعی شما و افزایش قدرت و نوز درونی شما کاربردی است.

این نکته مهم است که تعادل هر عنصر را حفظ کنید و بیش از حد از عنصر در محیط وجود نداشته باشد. مواظب باشید آتش به شدت خلاقیت را بالا میبرد ولی بیش از حد سوزاننده خواهد بود. مثال را در زندگی واقعی ببینید.

فنگ شویی در طراحی داخلی – گونای هوم

آتش به صورت محدود و کنترل شده گرما بخش است اما به محض اینکه افزایش پیدا میکند کشنده و پیام آور مرگ است. شما میتوانید به کمک رنگ قرمز یا تصاویر آتش را در منزل خود داشته باشید.

در گذشته چراغ های نفتی و شومینه ها آتش را به صورت زنده به زندگی ما وارد میکردند. اما با پیشرفت تکنولوژی این کار نه صرفه اقتصادی دارد نه از نظر مصرف بهینه انرژی کار درستی است.

بهترین راه استفاده از تصاویر ضبط شده و ال سی دی هایی با طرح شعله های آتش است که به فضای خانه انرژی ببخشد. البته نیازی به هزینه بالا نیست شما با استفاده از شمع نیز میتوانید این عنصر مهم را در منزل خودتون داشته باشید. پیشنهاد میکنم حتما از شمع های زیبای سایت ما دیدن فرمایید.

3- زمین

عنصر زمین - فنگ شویی در طراحی داخلی - گونای هوم

زمین هم در روابط و هم در تجارت با ثبات و امنیت همراه است. تعجبی ندارد که برای حفظ زمین رابطه مستقیمی با زندگی شما دارد. توصیه می شود که رنگ های زمین (در درجه اول کرم و قهوه ای) را در دکوراسیون خود وارد کنید.

همچنین کریستال ها و سنگ های تزئینی در دکوراسیون میتوانند نماینده زمین در طراحی داخلی منزل شما باشند.

فنگ شویی در طراحی داخلی – گونای هوم

4- فلز

عنصر فلز

فلزات نماد ثبات و تعادل اند و همواره با تمرکز و شفافیت همراه هستند و به سلامتی ، ثروت و عشق کمک می کند. شما می توانید با تکیه بر هر دو رنگ برنجی و همچنین سایه های ملایم ، آن را اجرا کنید.

همچنین شما می توانید با افزودن هر نوع پاستل به پالت دکوراسیون یا مبلمان فلزی خود با تن های طلایی و نقره ای کار کنید. این را می توان با کوسن ، رو مبلی انجام داد. همچنین استفاده از مجسمه های فلزی میتواند کمک کننده باشد.

همچنین عناصر فلزی نیز میتوانند در خانه به این امر کمک کنند. از وجود این عنصر در طراحی خانه و محل کار خود غافل نشید و تمام سعی خود را داشته باشید. که از آنها در رنگ های پایه استفاده کنید.

فنگ شویی در طراحی داخلی – گونای هوم

5- چوب

عنصر چوب

چوب کمی متفاوت از عنصر زمین است. و نماد رشد و نشاط است. منظور از چوب در فنگ شویی گل و گیاهان طبیعی است. این نمادی از زندگی جدید ، رشد ، گسترش ، خلاقیت و سلامتی است.

آوردن عنصر چوب به خانه با افزودن برخی گیاهان واقعی یا ترکیب رنگ های سبز در یک فضا امکان پذیر است. به شخصه به هیچ عنوان گیاهان مصنوعی را در یک فضا توصیه نمی کنم . زیرا آنها انرژی راکد را جذب می کنند. و باعث کرختی در فضای داخلی میشوند.همچنین مبلمان و عناصر چوبی در محیط داخلی نیز میتوانند کمک کننده باشند.

فنگ شویی در طراحی داخلی – گونای هوم

استفاده از فنگ شویی

عناصر فنگ شویی - فنگ شویی در طراحی داخلی - گونای هوم

حال که عناصر مختلف فنگ شویی را میشناسید. و آنها را به صورت کامل درک کرده اید بهتر است به این موضوع بپردازیم. که چگونه از آنها استفاده کنیم.

در ادامه ما به شما نکاتی را میگوییم که به راحتی بتوانید از فنگ شویی در طراحی داخلی خانه ی خود استفاده کنید. و انرژی خانه خود را هرچه بهتر بهبود ببخشید. پس حتما همراه ما باشید.

مکان های اصلی

پذیرایی خانه

در فنگ شویی ، یکی از مهمترین اصول ، مکان های اصلی هستند. این مکان ها نیز هرکدام نشان دهنده ی جنبه ای از شما  است: تختخواب (نشان دهنده شماست) ، میز تحریر (نشان دهنده حرفه ی شماست) و اجاق گاز (نشان دهنده ثروت شماست).

گرچه ممکن است نتوانید اجاق خود را جابجا کنید. اما به راحتی می توانید تخت و میز کار خود را در موقعیت بهتری قرار دهید. نکته اصلی در اینجا این است که جابه جایی این وسایل در مسیر رفت و آمد هیچگونه اختلالی ایجاد نکند. و به سادگی بتوانید درب ورود و خروج خانه را ببندید.

در هنگام تنظیم دکور به این سوال پاسخ دهید. که آیا می توانید هنگام خواب و یا نشستن روی میز خود در را ببینید؟ شما نباید مستقیماً با در همسو باشید ، اما نباید پشت هم به آن داشته باشید. همه اینها نکاتی است که میتواند کمک کننده باشد. تا بتوانید انرژی مثبت را از فضای داخلی خانه یا محل کار خود دریافت کنید.

فنگ شویی در طراحی داخلی – گونای هوم

عمودی رو به بالا حرکت کن

دیوار راه راه - فنگ شویی در طراحی داخلی - گونای هوم

نه ، نیازی به افزودن نردبان به دکوراسیون ندارید. اما ادغام برخی از اشکال و خطوط عمودی در خانه نشان دهنده رشد و گسترش است. شما می توانید به روش های مختلف این تکنیک را پیاده سازی کنید. همچنین میتوانید با اضافه کردن .نور و لامپ های خطی به سمت بالا. در کنار دیوارها یا در کنج ها این امر را پیاده سازی کنید.

یک درختچه به گوشه ای اضافه کنید تا فضا بلندتر احساس شود. اگر اتاق دارید قفسه های بلند کتاب بگذارید . برای ایجاد احساس بلندی باید بر روی پارامترهایی با ارتفاع و کتابخانه های کف تا سقف کار کنید.

همه چیز را تمیز نگه دارید

تمیزی منزل

بهم ریختگی بیش از حد قطعاً به صلاح ذهن شما نخواهد بود.چه رسد به طرح طراحی داخلی شما. به طور کلی بهم ریختگی باعث از بین رفتن انرژی در محیط داخلی خانه یا محل کار شما میشود. ما توصیه می کنیم هر روز فضای کار خود را تمیز کنید.

این کار نه تنها باعث می شود استرس کمتری داشته باشید. بلکه باعث ایجاد حس نظم در فضای زندگی و ذهنی و پر مشغله زندگی امروزه می شود. به علاوه ، هر روز یک شروع تمیز خواهید داشت .که می تواند برای بهره وری شما مفید باشد. پنجره ها را فراموش نکنید .آنها چشم ساختمان محسوب می شوند پس حتما به تمیزی آنها اهمیت بدهید.  تا ورود نور خورشید را به حداکثر برسانید.

فنگ شویی در طراحی داخلی – گونای هوم

ورودی را تمیز کنید

ورودی منزل

آیا منطقی نیست که اولین مکانی که با باز کردن درب خود می بینید. تمیز و شسته و رفته باشد؟ ورودی مکان مهمی برای داشتن انرژی خوب است. در فنگ شویی ، ورودی شما نشان دهنده انرژی کلی محیط داخلی خانه یا محل کار شما است. ورودی ها در واقع راه ورود انرژی به خانه و زندگی شما است.

از شر شمع های آب شده و له شده و جوراب های گلوله شده خلاص شوید. مقداری گردگیری و شستشو انجام دهید. اگر فضای کافی دارید. برخی از گیاهان و کارهای هنری را اضافه کنید.

هر کاری از دستتان برمی آید انجام دهید تا محیط جذابی در بد ورود برای افراد ایجاد کنید. همیشه سعی کنید قفسه کفش ، قلاب برای کت و محل نگهداری چتر را در جلوی ورودی داشته باشید. مهم است که همه این موارد را در ورودی حضور داشته باشند. زیرا آنها انرژی جهان را فراتر از درب ورودی شما نگه می دارند.

فنگ شویی در طراحی داخلی – گونای هوم

موانع را بردارید

دکوراسیون داخلی - فنگ شویی در طراحی داخلی - گونای هوم

آیا پر رفت و آمد ترین مسیرهای خانه شما مثل اتاق خواب به دستشویی کاملا باز هستند و هیچ مانعی در جلوی آن نیستند؟ آیا میزی وجود دارد که هر روز به آن برخورد کنید و همیشه انگشت کوچک پای شما را درگیر میکنند؟

حتما به حرکت در فضای خانه ی خود فکر کنید و سعی کنید مسیرها را تا حد ممکن از موانع خالی کنید. این کار باعث با لا رفتن کیفیت فضای زندگی شما میشود. و به آن نیاز خواهید داشتید.

فنگ شویی در طراحی داخلی – گونای هوم

گیاهان را اضافه کنید

گیاهان داخل منزل

شعار زندگی جدید شما باید این باشد: گیاهان بیشتری اضافه کنید. گیاهان تجسم انرژی زندگی هستند ، بنابراین آنها طراوت و نشاط را به خانه شما می بخشند. همچنین گیاهان به دلیل توانایی اکسیژن سازی ای که دارند میتوانند.

برای شما در محیط داخلی منزل یا محل کارتان هوای تازه به ارمغان بیاورند.گیاهان جزئی جدا نشدنی از اکوسیستم و خط زندگی هستند. پس حتما با آنها همزیستی داشته باشید. یک همزیستی قوی شما به آنها آب و نور بدهید و از آنها محافظت کنید. در مقابل آنها به شما انرژی و اکسیژن لازم برای حیات شما را میدهند.

از فلز استفاده کنید

فلز در طراحی داخلی - فنگ شویی در طراحی داخلی - گونای هوم

این عنصر فلزی برای ادغام در دفتر خانه بسیار مناسب است زیرا به وضوح فکر ، آرامش و تعادل انرژی کمک می کند.  همچنین می تواند به بهره وری نیز کمک کند.

فلزات همواره نماد قدرت هستند و حضور آنها در فضای داخلی و قرارگیری آنها در مقابل چشم به شدت کمک کننده است. چند کاسه تزئینی ، تندیس یا مجسمه های کوچک به فضای داخلی اضافه کنید.

فنگ شویی در طراحی داخلی – گونای هوم

سخن پایانی

در این مطلب ما به بررسی عناصر فنگ شویی و چند نکته در رابطه با به کارگیری آن در فضای داخل پرداختیم. من نیز به شما پیشنهاد میکنم که حتما مطالب دیگر وبلاگ گونای هوم با موضوع شناخت رنگ در طراحی داخلی و روانشناسی رنگ در طراحی داخلی را بخوانید. تا به درکی کامل تر از طراحی داخلی برسید و بتوانید فضایی مناسب خود و خانواده و کارمندان خود طراحی کنید که بیشترین بهره وری را در آن داشته باشند.

در ادامه مطالبی که شاید برای شما مناسب باشد را آورده ایم :

روانشناسی رنگ در طراحی داخلی

پاف را برای تزئین خانه خود امتحان کنید.

انتخاب آباژور دکوری برای خانه

با ما در اینستا یا واتساپ گونای هوم جهت دیدن نمونه کار ها یا مشاوره در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =

Avatar Mobile
منوی اصلی x