شمع دکوری و استفاده از آن در طراحی داخلی - مبلمان و اکسسوری گونای هوم

وبلاگ

شمع دکوری و استفاده از آن در طراحی داخلی

شمع دکوری - گونای هوم - دکوراسیون - تزئینی - شمعدان

امروز در گونای هوم میخواهیم شمع دکوری و استفاده از شمعدان ها در دکوراسیون خانه را مورد بررسی قرار دهیم و یاد بگیریم چگونه خانه خود را باشمع تزئینی زیبا کنیم.طراحی داخلی منزل شما باید هدفی بالاتر از جذابیت و زیبا زیبایی داشته باشد. دکوراسیون باید راحتی ذهنی و تجربه روحی خوبی از زندگی در خانه و اتاق های آن را افزایش دهد. برای دستیابی به این هدف ، طراحی داخلی باید بیشتر از یک مفهوم کلی باشد. طراحی داخلی و دکوراسیون  باید حواس دیداری ، بویایی یا بویایی و لمسی را تحریک کند و پوشش دهد.

وسایل زیادی وجود ندارند که بتوانند به صورت هم زمان سه حس شما را تحریک کنند. اما شمع ها میتوانند به راحتی این کار را انجام دهند. شمع ها  به راحتی می توانند نظر هر فردی را جلب کنند و زیبایی خانه شما را افزایش دهند.

شمع ها همچنین می توانند معطر باشند رایحه های مختلفی داشته باشند. و به همین ترتیب باعث خوشبو شدن محیط اتاق میشوند. و انرژِی محیط را تقویت می کنند و باعث به وجود امدن حس خوب در محیط میشوند. در آخر اینکه ، می توانند جذاب باشند. و می توانند به طراحی داخلی خانه شما بافتی با طراوت و زنده را ببخشند.

.با ما در اینستا یا واتساپ  گونای هوم جهت دیدن نمونه کار ها یا مشاوره در ارتباط باشید

شمع دکوری - گونای هوم - دکوراسیون - تزئینی - شمعدان

جهت خرید انواع شمع های تزئینی از اینجا کلیک کنید.

تزئین خانه با شمع دکوری

در ادامه به شما نکاتی را میگوییم. که با رعایت اآنها در دکوراسیون داخلی می توانید. به بهبود طراحی داخلی خانه خود کمک کنید:

1- از شمع ها به عنوان قطعه های مرکزی استفاده کنید.

اگر فکر می کنید. میز قهوه و غذاخوری ، میز یا طبقات دکور در آشپزخانه و اتاق نشیمن شما خالی به نظر می رسند. شمعدان های بزرگ شیشه ای یا چند عدد شمع کوچک روی این سطوح میتواند جلوه ی زیبایی به آنها ببخشد. شمع های زیبا به عنوان وسایلی جذاب باعث به چشم آمدن. بر روی هر میز و  طبقه یا وسایل می شود.

شمع های معطر هنگام روشن شدن آنها رایحه های شیرینی را در خانه شما پخش می کنند. که به شما کمک می کند آرامش بیشتری داشته باشید.

شمع فرشته -شمع دکوری - گونای هوم - دکوراسیون - تزئینی - شمعدان

جهت خریدن شمع های طرح فرشته اینجا کلیک کنید.

.با ما در اینستا یا واتساپ  گونای هوم جهت دیدن نمونه کار ها یا مشاوره در ارتباط باشید

2- شمع های کوچک را به نقاط قوت تبدیل کنید.

برای اتاق های بزرگ می توانید. با قرار دادن شمع هایی به ابعاد کوچک بر روی جا شمعدان ها یا دیوار کوب ها استفاده کنید. تا مقداری روشنایی به این فضاها ببخشد. می توانید این جای شمعی ها  را در قفسه ها یا روی طاقچه ها قرار دهید. یا آنها را در گوشه ای از پنجره آویزان کنید. آنها به عنوان نقاط قوت عالی عمل می کنند که انرژی فراوانی دارند. البته شمع های کوچک روشنایی زیادی ندارن اما میتوانند در اتاق خواب ها فضایی عاشقانه و رمانتیک ایجاد کنند. این جزئیات کوچک می تواند تفاوت زیادی در سبک طراحی داخلی شما ایجاد کند.

ست شمع صورتی گلدار نخی - شمع دکوری - گونای هوم - دکوراسیون - تزئینی - شمعدان

جهت خریدن ست شمع صورتی گلدار نخی اینجا کلیک کنید.

.با ما در اینستا یا واتساپ  گونای هوم جهت دیدن نمونه کار ها یا مشاوره در ارتباط باشید

3-به چیدمان دقت کنید.

اگر شمع جمع می کنید ، می توانید با ایجاد طرح های چیدمانی زیبا ، جنبه هنری خود به نمایش بگذارید. در خانه خود یک گوشه ساده یا خلوت را انتخاب کنید. و شمع های خود را به هر شکلی که می خواهید بچینید.

در چیدمان اندازه ها و طرح های مختلف شمع هایی که دارید خلاق باشید. و وقتی آنها را روشن می کنید. هر دسته شمع دکوری بدون هیچ زحمتی به یکی دیگر از ویژگی های جذاب در خانه شما تبدیل می شود.

شمع مارک دار - شمع دکوری - گونای هوم - دکوراسیون - تزئینی - شمعدان

جهت خریدن ست شمع مارک داراز گونای هوم اینجا کلیک کنید.

.با ما در اینستا یا واتساپ  گونای هوم جهت دیدن نمونه کار ها یا مشاوره در ارتباط باشید

4- شمع ها را روی میز کار قرار دهید.

اگر دفتر کار خانگی دارید . می توانید با قرار دادن شمعدان یا شمع هایی روی میز کار ، این اتاق را جذاب و جالبتر کنید. می توانید تعدادی شمع را روی یک سینی زیبا بچینید و این را در کنار میز کار خود قرار دهید. همچنین می توانید برای زیبایی هرچه بیشتر طرح و رنگ ، چند شمع روی میز خود قرار دهید.

با داشتن یک فضای دکوراسیون خانگی زیبا قطعا شما می خواهید. زمان بیشتری را در این اتاق بگذرانید و برای انجام کارهای بیشتر الهام بگیرید.

ست شمع گلدار - شمع دکوری - گونای هوم - دکوراسیون - تزئینی - شمعدان

جهت خریدن ست شمع گلدار اینجا کلیک کنید.

.با ما در اینستا یا واتساپ  گونای هوم جهت دیدن نمونه کار ها یا مشاوره در ارتباط باشید

5- تزئین قلاب و قفسه های کتابخوانه

اگر کتابخانه شخصی یا گوشه ای برای خواندن کتاب دارید. شمع های بزرگ یا جا شمعی هایی را در نقاط مختلف قرار دهید. تا جذابیت خاصی به این اتاق ببخشد. قطعا پس از انجام این کار احساس آرامش بیشتری خواهید کرد. و می توانید تمرکز بهتری روی خواندن کتاب جدید یا بازخوانی کتاب مورد علاقه خود داشته باشید.

همچنین می توانید با افزودن شمع های طرح دار  ، قفسه های کتاب خود را جالبتر نشان دهید. همچنین شمع های کوچکتر را می توانید با هم گروه کرده و در قفسه ها یا فضاهای خالی قرار دهید. اگر شمع های بزرگی دارید ، می توانید از آنها در جای کتاب یا به عنوان نگهدارنده کتاب استفاده کنید.

اگر می خواهید رنگ قفسه های کتابتان بیشتر خودش را به نمایش بگذارد. از شمع هایی با رنگ روشن استفاده کنید. در صورتی که می خواهید هوای رسمیت را در کتابخانه خود حفظ کنید . شمع هایی با همان رنگ کتابهایی که دارید انتخاب کنید. همچنین می توانید با شمع های رنگی خنثی همراه شوید. زیرا آنها با هر رنگ کتاب به خوبی ترکیب می شوند.

ست شمع بند دار ( حلقه ای ) - شمع دکوری - گونای هوم - دکوراسیون - تزئینی - شمعدان

جهت خریدن ست شمع بند دار (حلقه ای) اینجا کلیک کنید.

.با ما در اینستا یا واتساپ  گونای هوم جهت دیدن نمونه کار ها یا مشاوره در ارتباط باشید

6- آشپزخانه و اتاق غذاخوری خود را با شمع دکوری تزئین کنید.

چه در کنار خانواده غذا بخورید و چه در مهمانی شام با تعدادی از میهمانان شرکت کنید. می توانید فضای آشپزخانه یا غذاخوری را دنج  را ایجاد کنید. شمع ها و شمعدان ها می توانند به کل آشپزخانه یا اتاق ناهار خوری درخششی گرم بخشند. حتی اگر روشن نباشند ، باز هم دکوراسیون دوست داشتنی و جذابی ایجاد می کنند.

شمع هایی با رایحه های میوه ای و مرکبات برای آشپزخانه ها و مکان های غذاخوری بسیار مناسب هستند. زیرا می توانند به همه یادآوری کنند که در این اتاق ها غذا پخته یا سرو می شود. شمع هایی با رایحه مرکبات همچنین می توانند. بوی نامطبوع را در آشپزخانه بریزند و در عین حال محیطی تازه و آرام را در اتاق ایجاد کنند.

شمع ستاره ای سنگ کار - شمع دکوری - گونای هوم - دکوراسیون - تزئینی - شمعدان

جهت خریدن ست شمع ستاره ای سنگ کار اینجا کلیک کنید.

.با ما در اینستا یا واتساپ  گونای هوم جهت دیدن نمونه کار ها یا مشاوره در ارتباط باشید

7-از شمع دکوری به عنوان دکوراسیون روشنایی و خوشبو در اتاق خواب استفاده کنید.

شمع هایی با رایحه های زنبق ، گل یاسمن و گل ارکیده می توانند. به فضای آرامش بخش ، آرام و راحت تری در اتاق خواب کمک کنند. اما حتی اگر آنها را روشن نکنید. آنها فقط با قرار دادن دو شمع بزرگ یا جای شمعی در دو طرف قاب تخت خواب شما . به عنوان تزئینی عالی عمل می کنند.

برای جلوه های تصویری بیشتر می توانید یک یا چند شمع روشن را جلوی آینه قرار دهید. با نور منعکس شده ، اتاق خواب را با روشنایی گرم و درخشان گرما میبخشد.

شمع ورنی باتری - شمع دکوری - گونای هوم - دکوراسیون - تزئینی - شمعدان

جهت خریدن ست شمع LED باطری خور اینجا کلیک کنید.

.با ما در اینستا یا واتساپ  گونای هوم جهت دیدن نمونه کار ها یا مشاوره در ارتباط باشید

9- حمام خود را  تزئین کنید.

می توانید با استفاده از شمع های معطر مناسب در حمام خود استراحت کرده و آرام شوید. تعدادی شمع دکوری در شمعدان یا نگهدارنده های لبه وان قرار دهید تا فضای آرامش بخش شخصی خود را ایجاد کنید. همچنین می توانید با قرار دادن شمع های گرم و براق ، آنها را در وان و جلوی آینه قرار دهید.اگر از خود می پرسید که کدام نوع شمع های معطر برای حمام ها بهتر کار می کنند. آنهایی را با رایحه های گل ملایم یا سبک انتخاب کنید.

شمعدان رومیزی طرح برگ - شمع دکوری - گونای هوم - دکوراسیون - تزئینی - شمعدان

جهت خریدن شمعدان دیواری طرح پر اینجا کلیک کنید.

.با ما در اینستا یا واتساپ  گونای هوم جهت دیدن نمونه کار ها یا مشاوره در ارتباط باشید

چند کلمه در مورد ایمنی

یکی از خطرات استفاده از شمع تزئینی در دکوراسیون این است که ممکن است آتش سوزی ایجاد کند. به همین خاطر ، برای جلوگیری از این خطر همه شمع ها .را در شمعدان یا شیشه های سرامیکی یا شیشه ای قرار دهید. به خصوص اگر آنها را روشن می کنید. تا از گسترش تصادفی شعله های آتش جلوگیری کند و باعث آتش سوزی نشود. قرار دادن آنها در ظروف و جای شمعی همچنین به شما کمک می کند. تا از پراکندگی ناخوشایند موم ذوب شده جلوگیری کنید.

در آخر اینکه ، اگر بچه های کوچکی دارید مطمئن شوید. که همه شمع ها (و مواد آتش زا مانند فندک یا کبریت) را دور از دسترس آنها قرار دهید. تا با این وسایل بازی نکنند و به طور تصادفی باعث آتش سوزی نشوند.

با ما در اینستا یا واتساپ  گونای هوم جهت دیدن نمونه کار ها یا مشاوره در ارتباط باشید.

در ادامه مطالبی که شاید برای شما مناسب باشد را آورده ایم :

اکسسوری چیست ؟
طراحی اتاقهای  شاد و رنگی 
طراحی داخلی به سبک معاصر و اجرای آن
فلز برنج ، خواص و نگهداری از آن
ساعت در دکوراسیون داخلی و تاثیرات آن

2 دیدگاه ها برای “شمع دکوری و استفاده از آن در طراحی داخلی”

  1. زهرا اکبری

    مطلب و توضیحات کاملا مفید بود
    خیلی ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =

Avatar Mobile
منوی اصلی x