وبلاگ

اجرای یک پروژه طراحی داخلی به سبک معاصر

نمونه یک پروژه طراحی داخلی به سبک معاصر

در این طراحی داخلی یک خانواده جوان با دو فرزند کوچک زندگی می کنند و ما به شرح طراحی مورد نیاز که توسط مالکین مشخص شده(مثلا نیاز به منطقه مجزا برای مهمانان و خود) میپردازیم تا ذهن شما را با طراحی و نحوه تفکر درباره دیزاین آشنا کنیم.

الزامات عملکردی این آپارتمان

ما وظیفه داشتیم که دو آپارتمان خریداری شده را در یکدیگر ادغام کنیم.

از آنجا که خانواده به اندازه کافی بزرگ است و دوست دارد به خوبی از میهمانان خود پذیرایی کند ، تصمیم گرفتیم از یک قسمت از آپارتمان برای مناطق عمومی و بخش دیگر برای  خود افراد خانواده استفاده کنیم. در مناطق عمومی اتاق ناهار خوری ، اتاق نشیمن ، آشپزخانه ، اتاق رختکن و سرویسهای بهداشتی را برای میهمانان قرار دادیم. در منطقه فردی حمام ، اتاق کودک بزرگ ، اتاق خواب والدین و اتاق رختکن قرار داده ایم.

درحال جایگزینی

قبل از شروع برنامه ریزی ، مشتری یک راهرو در پارتیشن بین دو آپارتمان را تأیید کرده است. یکی از آنها را ما برای مناطق عمومی استفاده کردیم و ورودی را از طریق آن ترتیب دادیم. آپارتمان دوم برای مناطق جداگانه مورد استفاده قرار گرفت ، می توانید به آن فقط از طریق درگاه یک پارتیشن تحمل بار وارد شوید.

ما یک فضای بزرگ برای فضای مشترک آشپزخانه ، اتاق نشیمن ، اتاق غذاخوری ترتیب داده ایم و همچنین اتاق رختکن را در یک منطقه عمومی پیش بینی کرده ایم. بدین ترتیب جایی برای سرویس بهداشتی مهمانان باقی نمی ماند ، به همین دلیل ما بخشی آن را در بخشی از منطقه جداگانه قرار دادیم. وقتی آنها را در نزدیکی درگاه قرار دادیم ، مشکلات ورود به منطقه فردی توسط میهمانان وجود نخواهد داشت. برای برقراری ارتباط راحت خانوادگی در هنگام صرف صبحانه و همچنین برای سریع غذا خوردن ، تصمیم گرفتیم پیشخوان را قرار دهیم.

برنامه ریزی کاملاً پیچیده است که به دلیل نیازهای زیاد به اتاقها خصوصاً در مناطق مجزا است. اتاق خواب کوچک است ، ما آن را به دو منطقه تقسیم کردیم. یک منطقه برای خواب است ، دقیقاً همان جایی است که ما تخت خواب قرار دادیم و منطقه دوم برای آرایش است – به عنوان منطقه فردی برای یک خانم. منطقه برای بقیه توسط صندلی نشان داده شده است.

اتاق کودکان مملو از مناطق کاربردی است. در منطقه خواب ما مکانی برای تختخواب داریم،در وسط اتاق مبل را برای ماندن پسر بزرگتر قرار دادیم. علاوه بر این مناطقی برای کار و بازی وجود دارد.

موارد تکمیل شده

شرط اصلی برای اتمام:

• ایجاد فضای معماری؛

• مینیمالیسم را در فضای داخلی تنظیم کنید.

• فضای داخلی را بدون هیچ چیز اضافی پیش بینی کنید؛

از مواد طبیعی لهجه ها استفاده کنید.

بنابراین مفهوم واضحی دریافت کردیم که در آن از سه رنگ درطراحی داخلی استفاده می شد: سفید ، خاکستری-سیاه و چوبی.

برای اتمام کار از میکرو بتن در سقف و دیوارها ، رنگ سفید ، تخته پارکت در کف استفاده کردیم. کاشی گرانیت سرامیکی با همین اصل انتخاب شد. در دیوارها از بتون تقلید کاشی ، و همچنین از مواد چوبی در مبلمان ، قفسه های چوبی و کشوها استفاده شده است. در سرویسهای بهداشتی مهمان ما با کاشی تقلید از چوب Porcelanosa بر دیوار تأکید کردیم.

 

مشتری ها نمی خواستند از نقاشی ها و سایر عناصر تزئینی کوچک استفاده کنند ، به همین دلیل ما برای این منظور از مواد تکمیل شده استفاده کردیم. ما از محدوده رنگ خاکستری استفاده کردیم ، فقط در اتاق کودک ما رنگ های آبی و لاجوردی را در پارچه اضافه کردیم. در اتمام اتاق کودکان هیچ تفاوتی با سایر اتاق ها ندارد.

سیستم های ذخیره سازی

ما در فضای داخلی از سیستم های ذخیره سازی زیادی استفاده کردیم. در سمت چپ ورودی اتاق رختکن را پیش بینی کرده ایم که در آن می توانید تمام لباس و کفش ها را در آن قرار دهید.علاوه بر این ، جایی برای نگهداری کالسکه کودک وجود خواهد داشت.

تمام سیستم های ذخیره سازی روی دیوارها پنهان شده و یا داخل آن ساخته شده اند. این امر برای ایجاد مینیمالیسم در فضای داخلی و از بین بردن همه چیزهای عجیب و غریب ضروری بود. در مناطق جداگانه اتاق رختکن نیز وجود دارد که ما ماشین لباسشویی و ماشین خشک کن را قرار داده ایم.

همچنین یک طاقچه بزرگ برای نگهداری از رختخواب در اتاق خواب نیز وجود دارد. از دو طرف تختخواب برای نگه داشتن لباس وجود دارد.

 

سناریوهای نورپردازی

ما در این فضای داخلی بر نورپردازی تأکید می کنیم. از آنجا که هیچ عنصر تزئینی وجود ندارد ، ما برای این منظور از نورپردازی استفاده کردیم.

 

در منطقه مشترک اتاق آشپزخانه-اتاق نشیمن از نورپردازی LED تزئینی برای تأکید بر اندازه اتاق استفاده کردیم. همچنین بتونی روی سقف و دیوار سفید را از طریق تلویزیون روشن می کند.

موارد دیگر سفیدی سقف ، تقسیم اتاق به دو قسمت است و نورپردازی تزئینی بر فضای کف اتاق تأکید می کند. نورپردازی کلی به شکل داخلی ، غیرقابل تصور و لامپ های سیاه وجود دارد. همچنین نورپردازی عملکردی وجود دارد ، آن را توسط چراغ های کف در نزدیکی مبل ، لوسترهای روی میز و چراغ مشخصات روی پیشخوان میله نشان می دهد. تمام این دستگاه های روشنایی عملکرد خاص را مشخص می کنند.

 

در منطقه سالن و اتاق خواب با کمک برجسته سازی از همان تکنیک استفاده شده است. دیوار تأکید شده با پوششی که مانند بتن است از بالا و پایین بافت برجسته می شود.

لامپ های داخلی مینیمالیستی نباید خیره کننده باشد. این بدان معناست که در کل نباید اشکال پیچیده لامپ ها را ببینیم. به همین دلیل ما در لامپ های دیواری به اشکال ساده و همچنین از LED پنهان استفاده کرده ایم.

طرح رنگ

همانطور که در بالا ذکر شد بیشتر از رنگ های سفید ، خاکستری-سیاه و چوبی استفاده می کردیم. اتاق کودکان را با رنگ های آبی و لاجوردی انجام دادیم. علاوه بر این ، شما می توانید عناصر سیاه موارد فلزی و سایر عناصر محلی را مشاهده کنید. آنها فضای خاصی در فضای داخلی ایجاد می کنند و کنتراست را جالب تر می کنند.

مبلمان

در طول ایجاد این پروژه ما با بودجه مشخص عمل کردیم. به همین دلیل باید ماکت های ارزان قیمت از طراحان را بیابیم ، و همچنین طبق درخواست مشتری از موارد نه چندان محبوب استفاده کنیم ، که در تمام فضای داخلی طراح ها تکرار می شود.

مبل سنگی در اتاق نشیمن ،کابینت از IKEA و تختخواب با یک محل ذخیره .

دکوراسیون و منسوجات

منسوجات از رنگ خاکستری خنثی است ، جز اتاق کودکان ، جایی که رنگ آبی به آن اضافه کردیم ، هیچ عنصر روشن وجود ندارد.

در این پروژه حداقل عناصر تزئینی وجود دارد ، همانطور که مورد نیاز مشتری ما بود. به همین دلیل برای دکوراسیون داخلی های مینیمال اکثراً از وسایل مبلمان استفاده می شود. به عنوان مثال ظروف لاکونی ، لامپ و غیره. بدین ترتیب چیزهای عجیب و غریب وجود ندارد و این مزیت مینیمالیسم است.

 

پیچیدگی ها

از آنجایی که این یک آپارتمان است ، هیچ گونه پیچیدگی وجود ندارد. اما تجهیزات حریق در سقف وجود دارد که امکان جابجایی ندارند. در هنگام تعمیرات ، ممکن است پیچیدگی ها ظاهر شود.

دوره اجرای پروژه

اجرای پروژه برای چنین فضای کف نزدیک ۶ ماه خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =

آواتار موبایل
Main Menu x
X
با گونای در ارتباط باشید